Ciekawe bio sztuczki w ogrodzie

Dyskusje polityczne

Ciekawe bio sztuczki w ogrodzie

Postprzez Seba89 » So maja 20, 2017 8:06 pm

Tak właściwie wybrały nie nas, tylko swój ogród: glebę i sąsiedztwo naszych roślin, do jakich czasami się upodabniają. Dzikie, niezależne, wysiewają się same, żyją i wychowują się znacznie mocno – jakby chciały zdążyć dorosnąć, zakwitnąć i wysiać nasiona zanim je odkryjemy i wyrwiemy. Czy da się je polubić? Jest ku temu kilka powodów. Jako rośliny wskaźnikowe pomagają ocenić rolę w ogrodzie, dzięki czemu wiemy, jak ją ułożyć i co posadzić. Wzbogacają w azot i oryginalne czynniki odżywcze ogrodowy kompost, gdzie znajdują po wypieleniu i zwiędnięciu. Płynne nawozy z chwastów zasilają robione w parku rośliny. Wyciągi z pewnych chwastów pomagają w zwalczaniu szkodników roślin. Kwitnące chwasty mogą stanowić dodatkową dekorację ogrodu, a i element zabawowy dla dzieci. Gnojówka z pokrzyw do zasilania roślin w parku i podlewania kompostu.
Link sponsorowany: nasiona konopi sklep
Jeżeli w swym ogrodzie nie rośnie pokrzywa, to identycznie jak „gnojówkę” możemy wykonywać inne rosnące właśnie w parku chwasty. Wiosną, jak nie jesteśmy coraz zielonych roślin do przygotowania „gnojówki”, i chcemy wzbogacić glebę przed posadzeniem nowych roślin – możemy zastosować rośliny zebrane i wysuszone przez nas w starym sezonie, możemy je oraz uzyskać w biznesach zielarskich. Stosujemy to na 10 l wody 250 g suchego ziela. Część chwastów, które się u nas wysiały, na przykład: groszek łąkowy, wyka, koniczyna, łubin, nostrzyk, chodzi do grupy motylkowatych. Stanowią ostatnie rośliny strączkowe, których korzenie urządzone są w brodawki zasiedlone przez bakterie wiążące azot z powietrza. Rośliny te istnieją bardzo cenne źródło azotu i wzbogacają rolę w naszym ogrodzie w ten piękny pierwiastek. Jeżeli rośliny strączkowe pojawią się na naszej działce jeszcze przed jej zagospodarowaniem – umożliwmy im być, i jeśli zawiążą strąki, zbierzmy nasiona łubinu, koniczyny, polnego groszku czy nostrzyka i wysiejmy jeszcze raz w planie zagęszczenia. Po jednorazowym przekopaniu widłami taka gleba nie musi już dodatkowego nawożenia azotem.
Zdecydowana większość chwastów to zioła lecznicze. Zioła rosnące na obranych przez siebie mieszkaniach są dużo cieplejsze w lecznicze substancje skuteczne niż te, które sztucznie kierujemy do ogrodu. Myślmy o precyzyjnym określeniu gatunku ziela – żeby zebrać i ususzyć to, którego istniejemy skuteczni.
Seba89
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:10 pm
Lokalizacja: Poland

Powrót do Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron