Aktywność fizyczna jako element zdrowego sposób życia

Dyskusje polityczne

Aktywność fizyczna jako element zdrowego sposób życia

Postprzez Krzysiek93 » Pn maja 22, 2017 8:37 am

Wiekowi pokwitania towarzyszy zachwianie równowagi emocjonalnej. Następuje zwiększone pobudzenie emocjonalne i labilność emocji. U wielu dużych zwiększa się lękliwość, szczególnie są to środki społeczne takie jak np. lęk przed niepowodzeniem czy przed ekspozycją społeczną. Ponadto charakterystyczna jest więcej ambiwalencja uczuć. Chłopcy w szczytowej fazie dojrzewania zwiększają moc i siłę na zmęczenie wysiłkiem fizycznym, przeceniają własne wytrzymałości i wykazują chęci popisu i energie, a dziewczęta raczej nie myślą w nasze oferty i dość często unikają aktywności fizycznej.
Po dość dużym okresie rozwoju którym jest okres dojrzewania przychodzi wiek młodzieńczy. Młody człowiek ma wówczas szczyt kondycji fizycznej dzięki czemu w tworzeniach motorycznych może docierać do największych osiągnięć. Czynnikami, jakie się do ostatniego powodują są intensywne wzrastanie ciała, rozwój muskulatury, hormonalne przestrojenie ustroju, powrót do harmonii między procesami pobudzenia i stopowania także rozwój wegetatyki.
Link patrocinado: mejor creatina
Prowadzone od wielu dziesięcioleci badania lekarskie, pedagogiczne i społeczne dostarczają silnych przykładów na ostatnie, że tak otwierana i rozwijana działalność fizyczna chodzi do bardzo ważnych czynników zachowania zdrowia. Wiele lat doświadczeń lekarzy, pedagogów, metodyków wychowania fizycznego oraz sportu wskazuje, że ćwiczenia fizyczne dobrane odpowiednio do wieku, płci, stanu zdrowia oraz celu, jakiemu posiadają służyć, są zawsze warunek poprawy sztuk i kondycji fizycznej korzystnej dla utrzymania zdrowia. Na zasadzie wieloletnich obserwacji Światowa Organizacja Zdrowia uznała aktywność fizyczną za drink z trzech podstawowych warunków profilaktyki zdrowia absolutnie zalecając wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych w wychowaniu fizycznym, wysiłku i rekreacji, a poza dodatkowo w rehabilitacji wielu schorzeń.
Aktywność fizyczna potrafi działać na wszelki swój organizm wpływając korzystnie na rzecz wszystkich jego narządów, a wtedy efekty dla zdrowia są wszechstronne. Szczególnie korzystne zamiany dla zdrowia zauważa się w zakresie układu ruchu, krążenia, oddychania, nerwowego, wewnątrzwydzielniczego, immunologicznego oraz metabolizmu.
Regularne wykonywanie wysiłków fizycznych wywołuje szereg zmian w stosunkach zaopatrujących mięśnie w krew, tj. krążeniowym i oddechowym. Zmiany te pojawiają się przede każdym podczas wykonywania wysiłków wytrzymałościowych i liczą na zwiększeniu zdolności pobierania tlenu przez organizm. Dzieje się tak, ponieważ ulega zwiększeniu maksymalna wentylacja i pojemność dyfuzyjna płuc oraz pojawiają się nowości w parametrach krążeniowych. Regularne ćwiczenia fizyczne sprawiają bowiem, że serce w śnie pracuje wolniej również znacznie ekonomicznie, a podczas wysiłku jest dobre do wiele wyższej aktywności. Dzięki zwiększeniu dopływu krwi do centrum, wydłużeniu czasu napełniania lewej komory i poprawieniu jej prac dociera do wzrostu objętości wyrzutowej serca. Większa dawka krwi wtłaczanej do krwiobiegu zapewnia lepsze zaopatrzenie komórek różnych narządów w dostarczane przez nią treści.
Krzysiek93
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt wrz 09, 2016 9:32 am
Lokalizacja: Poland

Powrót do Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron