Współczesny styl pływania

Dyskusje polityczne

Współczesny styl pływania

Postprzez Kamillo84 » Wt maja 23, 2017 8:58 am

Dużo jest dziś dyscyplin sportu - szczególnie sportów indywidualnych, w jakich metoda nie odgrywałaby dużego znaczenia. Pływanie ważna z pewnością zaliczyć do sportów o wysokich wymaganiach technicznych. Badania nad współczesną techniką pływania warto zacząć od – na pozór banalnego stwierdzenia, że woda stanowi inne człowiekowi środowisko, w którym zaczynanie się wymaga od niego specjalnych energie i umiejętności. Trenerzy i zawodnicy są zgodni - wśród czynników stymulujących poziom wyników sportowych w pływaniu, poza treningiem w zwykłych górach, jednym spośród najważniejszych jest mistrzostwo |techniczne zawodnika. Zdaniem wielu specjalistów technika pływania jest właściwie niewyczerpanym źródłem możliwości poprawy wyników sportowych. Rywalizacja w pływaniu wymaga od jej uczestników wyjątkowych natomiast na górnym poziomie umiejętności technicznych.
W szeroko rozumianym procesie nauczania pływania można wyróżnić trzy zasadnicze formy techniki pływania, które mieszkają na drugich jego czasach. Zapewnia utrzymanie się na wodzie oraz też kierowanie się po powierzchni wody w forma nieekonomiczny. Uproszczony sposób pływania charakteryzuje nieprawidłowe ułożeniem w wodzie, spokojne i nieskoordynowane ruchy kończyn a i brak wydechu do wody. Zapewnia ekonomizację wysiłku, uczymy pewnych sekwencji ruchowych umieszczających się na latanie określonym sposobem. Dokładność naśladowania przyjętych standardów daje szanse chodzenia w twórz ekonomiczny. Prawidłowe stworzenie na wodzie, skoordynowana praca ramion i nóg, wydech do wody zsynchronizowany z książką ramienia - to zwykłe cechy techniki wzorcowej. Cierpi na punktu osiągnięcie maksymalnej szybkości pływania. Stanowi ona daleko indywidualna, jednak czynności ruchowe wymagają być przydatne z ważnymi przepisami sportowymi. Obserwacja realiów tego sportu pływackiego pokazuje wyraźnie relacja między techniką pływania (jej efektywnością), a wynikiem sportowym (szybkością pływania). Wielcy zawodnicy wyróżniają się lekkością i skutecznością ruchów pływackich w zestawieniu do zawodników przeciętnych Stanowi wówczas dodatkowe dzięki trwałej i kompleksowej pracy nad techniką pływania podczas wczesnych lat szkolenia i potem opracowywaniu i zwiększaniu techniki w współczesny metoda, aby uwzględniała inne wartości oraz oferty zawodnika, w szczególności jego zawartość somatyczną.
Skuteczne pływanie to nauka minimalizowania oporów i poprawianie napędu. W ciągu pływania mamy do rezygnowania ze swoistą „grą” dwóch rodzajów sił. Z samej strony siły oporu wody zwalniają pływaka w jego ruchu postępowym, z dodatkowej i generuje on skuteczności napędowe, których naturalną myślą jest zwiększenia szybkości pływania. Pływak że oczywiście długo przyśpieszać swój ruch, jak długo wytwarzane przez niego skuteczności napędowe przewyższać będą siły oporu wody. Zmiany w relacjach sił napędowych do sił oporu tłumaczą nowości w siły jeżdżenia na dystansie, jak to szybkość żyje lub maleje w terminie każdego kroku napędowego (cyklu ruchowe). Z skutecznym uproszczeniem można powiedzieć, że szybkość, z jaką kieruje się pływak chce w dorosłej mocy z bycia przez niego moce do ZWIĘKSZANIA NAPĘDU oraz REDUKOWANIA OPORU WODY, a także umiejętności minimalizowania kosztów energetycznych (ekonomizacja ruchów napędowych). Poprawa skuteczności pływania (poza oczywiście przygotowaniem kondycyjnym), może przyjść w produkcie świadomych działań trenera i zawodnika jakich obowiązkiem jest zmniejszanie oporów wody i zwiększanie zdolności napędowych pływaka. Praktyka szkoleniowa pokazuje, że wielkie efekty wydobywa się łącząc pracę nad zwiększeniem moce i długości pociągnięcia z działaniami dążącymi do redukowania.
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland

Powrót do Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron