Kompendium wiedzy o treningu sportowym

Dyskusje polityczne

Kompendium wiedzy o treningu sportowym

Postprzez Maria89 » Wt maja 23, 2017 12:21 pm

Ćwiczenia sportowy to wieloletni, specjalnie zorganizowany proces pedagogiczny, w ramach którego sportowiec przekonuje się technologie i metody swojej wiedze i rozwija je, kształtuje kondycję fizyczna, a też cechy wolicjonalne i osobę oraz nabywa wiedzę na fakt wykonywanej przez siebie działalności sportowej. Celem ćwiczeń jest optymalizacja funkcji systemie i rozwinięcie specyficznej adaptacji wysiłkowej, umożliwiającej uzyskiwanie maksymalnych sukcesów i spełnień w prowadzonej specjalności ruchowej. Adaptacja to umiejętność dopasowania się człowieka do różnorodnych warunków środowiskowych. Wspominamy o adaptacji genotypowej (polegającej na wytworzeniu zmian anatomicznych i zdrowych w puli genetycznej, a to niesionych z pokolenia na pokolenie) lub fenotypowej (reakcje fizjologiczne na wykonujące bezpośrednio bodźce środowiska). Wczesna specjalizacja to marzenie do możliwie najwcześniejszego przygotowania organizmu do określonych wymogów wąskiej specjalizacji fizycznej i skutecznej. Pojęciem całkiem innym jest tzw. trening ogólnorozwojowy, którego celem uważał być równy rozwój marek i możliwości stanowiących podkład pod przyszłą specjalizację. Dobre rozwiązania treningowe wymagają być oparte na prawach rozwoju biologicznego młodego organizmu, w szczególności zaś rozwoju kondycje i formie fizycznej, co wynika z zespołu zjawisk wzrastania, rośnięcia i różnicowania ustroju. Tak więc w zależności celu, trening przebiegający w latach intensywnego naturalnego rozwoju winien być skierowany na rozbudowę potencjału fizycznego i wszechstronne doskonalenie pracy oraz nabywanie różnorakich umiejętności ruchowych.
Sponsored Link: workout supplements
W granic czasu dzielimy na trzy etapy szkolenia: wszechstronny, ukierunkowany i specjalistyczny. Trening wszechstronny obejmuje wszelkie grupy środków pracujących w sposób analityczny poszczególne cechy motoryczności czy ponad kompleksowo kształtuje potencjał ruchowy, wzbogacając umiejętności ruchowe w rozmaitych zadaniach. Trening ukierunkowany grupuje środki będące kształtowaniu celowo profilowanego potencjału ruchowego, w porządek analityczny i kompleksowy, przy zastosowaniu różnorakich metod i tworzenie zespołu umiejętności ważnych dla prognozowanego kierunku specjalizacji. Trening specjalny oparty jest o wymogi technologiczne oraz efektywne wybranej specjalizacji. Rozbudowuje sprawność specjalną przy użyciu specjalnych metod, zawiera również środki doskonalenia technicznego, taktycznego, wolicjonalnego i teoretycznego.
Różnicowanie jest wskazane ze względu na efektywność osiągnięcia celu, choć pochodzi z dalekich przesłanek. A właśnie: na czasie szkolenia wszechstronnego różnicowanie małe jest przede wszystkim kryteriami rozwoju biologicznego; na okresie szkolenia ukierunkowanego trening różnicowany jest ze względu na czynniki rozwojowe; na poziomie szkolenia specjalnego trening związany jest nabywaniu i szkoleniu kompetencji i umiejętności specjalnej, różnicowanie ma cel techniczny, taktyczny i praktyczny.
Struktura sportu to zestaw i umieszczenie elementów składowych procesu, sposoby ich wzajemnego podporządkowania i zależności pomiędzy nimi oraz zasady sprzężenia w poszczególny system funkcjonujący jako całość. Sposób bycia układu stanowi łączny efekt pracy poszczególnych elementów i struktury jako systemu. Struktura treningu wyróżnia się: racjonalnym systemem wzajemnych powiązań różnych składowych zrobienia w procesie treningu; określoną zależnością parametrów obciążeń wysiłkowych, obciążeń treningowych i startowych, faz książki o nowym nastroju i wypoczynku; potrzebną w funkcji celu kolejnością występowania składowych ogniw struktury czasowej, wyrażającą się fazowo w całościowym procesie szkolenia, zgodnie z normami rozwoju stanu wytrenowania i organizacje sportowej.
Maria89
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:35 pm
Lokalizacja: Poland

Powrót do Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron