Czemu lekarze bywają tak źli w stosunku?

Dyskusja o naszych biznesach

Czemu lekarze bywają tak źli w stosunku?

Postprzez Kamillo84 » Pt kwi 07, 2017 5:44 am

Całkowity brak empatii, przedmiotowe traktowanie, fatalna komunikacja – lista zarzutów pacjentów wobec lekarzy jest długa. Dlaczego tak łatwo o konflikty na trasie lekarz-pacjent?Pacjenci zmuszeni wybrać się do weterynarza lub stać poprzez każdy kolej w szpitalu niejednokrotnie prawie na cali z lękiem o nasze zdrowie czy trwanie są obawa przed związkiem z polskim systemem służby zdrowia i jego ludźmi. Lub uda się bez kłopotu przyjąć do lekarza? Jak dużo godzin powinien będzie rozwiązaniu razem spędzić w fazie? Lub medyk nie zaprezentuje się opryskliwy, nie odmówi udzielenia poradzie również kolejnych przysługujących nam świadczeń? Czy będzie potrafił nam pomóc? Czy zechce przeznaczyć na tylko tyle czasu, jak dużo będzie problem?
Z lekarza oczekujemy zaawansowanej wiedzy specjalistycznej, umiejętności myślenia analitycznego, szybkiego łączenia faktów i poszukiwania potrzebnych wiedzy. Musi podobnie istnieć na bieżąco z jakimiś informacjami w obrębie swojej dziedziny medycznej. Obok co powinien być duże zdolności interpersonalne, podawać się skutecznie, łatwo i efektywnie i potrafić wyjaśnić nawet ogromnie złożone zależności językiem czytelnym dla pacjentów a ich rodzin. Liczymy też, że da chorym wsparcia emocjonalnego w poziomie ich wysokiego stresu powiązanego z pobytem w szpitalu.
Czemu nie wiemy czy nie zamierzamy rozumieć o pracy lekarzy?
Praca specjalisty składa się z kilku poświęceniami. Lekarze każdego dnia wpadają w wielki kontakt z wysoką ilością osób, z których wszystka jest wymagająca - potrzebuje leczenia, poluje na brak, przechodzi rekonwalescencję po operacji. Lekarze spotykają pacjentów w salach szpitalnych, na blokach operacyjnych, są zaczepiani w korytarzach, w poczekalniach. Pod ich wartę podlegają też pacjenci pośredni, czyli rodziny chorych – mężowie, żony, rodzice, dzieci, rodzeństwo. Wszelkie wymienione osoby oczekują z specjalisty nie jedynie dobrej oceny i wyleczenia, ale także odpowiedniego pokierowania, wsparcia, rozmowy, czasu, empatii, cierpliwości, nadziei…
Lekarze niejednokrotnie robią w stresie i pod presją czasu, w stałym napięciu emocjonalnym. Mieszkają z osobą, iż pewien fałszywy ruch skalpela, zmiana dawki leku bądź pomyłka w ocenie potrafi zadecydować o istnieniu bądź śmierci człowieka. Regularnie stają także przed koniecznością przekazywania pacjentom czyli ich rodzinom niezwykle wymagających informacji, dotyczących na wzór złych rokowań lub śmierci bliskiej osoby. Stosuje się to z znacznie szerokimi obciążeniami psychicznymi. W parze spośród nimi chodzą obciążenia fizyczne. Wychodzą one między innymi z obecnego w polskich szpitalach systemem dyżurów, i niekiedy również z koniecznością przeprowadzania bądź uczestniczenia w wielogodzinnych operacjach chcących ogromnie sporej siły. Lekarze często są niewyspani, i strona spośród nich ukrywa w rezultacie trybu usługi na stałe zaburzenia snu.
Ale oni toż wytrzymują?


Lekarze są zmuszeni do szukania sposobów bycia, które pozwolą im obronić swoją psychikę na tyle, aby byliśmy dobrzy wciąż wykonywać własny zawód. W trakcie pracy terapeutycznej z lekarzami najczęściej stosowało naszą opinię stosowanie przez nich mechanizmu obronnego polegającego na ograniczeniu postrzegania pacjenta do „przypadku”. Taki możliwość redukowania żywej i czującej rzeczy do osoby chorobowej, którą należy wyeliminować, kupi na zmniejszenie zaangażowania emocjonalnego. Istnieje ostatnie często optymalne rozwiązanie ułatwiające przeprowadzenie operacji, zalecenie bolesnego zabiegu czy ważnej, nieprzyjemnej rekonwalescencji. Negatywnie odkłada się zatem na pacjentach, skarżących się dopiero na przedmiotowe mienie.
Innym mechanizmem niejednokrotnie przebywającym w medium lekarskim jest „odcięcie się emocjonalne”. Lekarze redukują to nie pacjenta, a siebie, tworząc się do osobie maszyny, wykonującej dane stanowiska. Czyniąc z specjalistami wielokrotnie pytałam, jak radzą sobie z silnym stresem, napięciem i strachem. Odpowiadali: „Jak tylko? Idę operować, ponieważ wtedy skupiam się na akcji i kończę myśleć, denerwować się i poruszać czymś innym”. Moi rozmówcy dawali też, iż entuzjastycznie uprawiają sport. Wybierają dyscypliny, przy których można się porządnie zmęczyć. Duży wysiłek fizyczny niweluje na jakikolwiek czas używane poprzez nich wyciągnięcie.
Z zmian w bliskich kontaktach z pacjentami lekarze niezwykle często wykorzystują uniki. Nie trzymają moce konfrontować się z stresem, niepokojem, cierpieniem chorych, dlatego nie rozmawiają o kłopotach wprost, kluczą, nie nazywają pracy po imieniu, stosują niedomówienia. Podtrzymując wyłącznie powierzchowny kontakt, usiłują nie poruszać uciążliwych tematów. Osadzają się też przed uzewnętrznianiem swoich doświadczeń. Pozostaje więc w zgodzie z przekonaniem wynoszonym ze studiów medycznych, że powinni polegać jedynie na znajomości i intelekcie, radzić sobie sami z wszelką rzeczą natomiast nie okazywać słabości.
Jak poprawić jakość kontaktów pacjentów z specjalistami?
Kłopoty w historii lekarz-pacjent uświadomiono sobie już dawno i pobierane są próby polepszenia sytuacji. Od lat 50-tych na świecie, a z lat 80-tych w Polsce funkcjonują tzw. grupy Balinta. Są zatem grupowe dyskusje, w trakcie których personel medyczny ma szansę uważnego przyjrzenia się procesom wpadającym w łączności z chorym zaś ich doskonalszego zrozumienia. Bezpieczne środowisko, w którym wchodzi zasada poufności, sprzyja otwartej wymianie doświadczeń, refleksji, wyrażaniu swoich doświadczeń. Toż z serii umożliwia ujrzenie tematów w kolejnym świetle, tego może kierować na przykład do uświadomienia sobie przez lekarza swoich ograniczeń. Celem spotkań jest podniesienie efektywności działania również zminimalizowanie liczby niepotrzebnych konfliktów. Uczestnictwo w klasie Balinta potrafi zapobiegać wypaleniu zawodowemu, powiększyć radość specjalistów z osobnej działalności oraz zachęcić do wymiany postępowania względem pacjentów, a nawet doprowadzać do nieodwracalnej zmiany wewnętrznego podejścia do nich.
Własnymi pomocnymi rozwiązaniami mogą być warsztaty z psychoedukacji oraz szkolenia w rejonach: komunikacji interpersonalnej, asertywności, radzenia sobie ze stresem oraz konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Mogą one na cali z częściami Balinta dostarczyć poprawę sytuacji, istotna istnieje jednak regularność i wielkie oddziaływanie. Pomocne było zbudowanie systemu warsztatów i spotkań obejmujących lekarzy wszelkich branże i resztę personelu medycznego. Dałoby to szansę na przemianę, na którą od lat czekają pacjenci.
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Czemu lekarze bywają tak źli w stosunku?

Postprzez Kamillo84 » Pt kwi 07, 2017 5:48 am

Mankamenty lekarza

Udowodnienie lekarzowi jego przyczyny jest ogromnie duże, szczególnie, że granica pomiędzy ryzykiem połączonym z operacją i błędem lekarza jest znacznie prosta. Jeżeli jednakże udowodnimy defekt lekarzowi możemy dzielić na odszkodowanie, którego cenę wynagrodzi nam straty spośród czym powiązane.

Reklama: łysienie Trójmiasto

„Wszystko rozpoczęło się gdy na szyi zauważyłam 2 guzki po lewej stronie. Zgłosiłam się do lekarza, z którego otrzymała skierowanie do poradni hematologicznej (...). Nie sięgała wówczas żadnych leków, oraz w między czasie zaprezentowały się dodatkowe guzki na szyi (...). Parę tygodni następnie miałam środek usunięcia węzła chłonnego na szyi (...). Próbowałam też szukać własnej miły i uwag mojej choroby (...). Mimo złych rezultatów badań, wykonano mi zabieg usunięcia węzła chłonnego. Była podane znieczulenie miejscowe, a pomimo to czułam ból - aż mi zadrgała ręka. Choć szycie ładnie mi się zagoiło, to nadal posiadała duże kłopoty z lewą ręką i barkiem. Zgłosiłam się do poradni rehabilitacyjnej, gdzie stwierdzono naruszenie układu nerwowego i niedowład lewej kończyny górnej (...) Zaprezentowało się, iż muszę zerwaną zębatkę, jaka łączy mi bark, żeby nie uciekał mi do przodu także pamiętam wysuniętą łopatkę". Co chwila świat obiegają historie osobników, którzy zamiast się wyleczyć, stracili w szpitalu zdrowie.
Wszyscy jesteśmy wyłącznie pracownikami i rokiem się mylimy. Pewne braki są a bardzo wartościowe także potrafią korzystać trwałe konsekwencje. Na lekarzach spoczywa szczególna odpowiedzialność. Ich błędy mogą zrobić, iż bycie pacjentów po wyjściu z szpitala nie będzie takie jak wcześniej. Pomyłka specjalisty potrafi oddać się trwałym inwalidztwem, niezdolnością do lektury, i czasem choćby niemożnością samodzielnej egzystencji.
Mankamenty lekarskie wyróżniają się na wiele sposobów:
• Brak w badaniu polega na rozwiązaniem, że lekarz nie rozpoznaje będącej u pacjenta choroby, bądź jego diagnoza myśli na chorobę, która nie występuje u pacjenta. W obu tych wypadkach mankament ten stanowi dużo konkretne znaczenie, gdyż może robić podanie niewłaściwych leków bądź przeprowadzenie niepotrzebnych zabiegów. Ten defekt wielokrotnie nasza mieszkanie z względu niewłaściwej interpretacji badań diagnostycznych czyli na przypadek z warunku niewłaściwego odczytania fotografii rentgenowskiego czy innej dokumentacji. Powodem popełnienia błędu poprzez specjalistę zapewne być też sprawa kiedy specjalista nie zrobi u chorego potrzebnych badań bądź nie skieruje go na konferencję u innego lekarza.
• Defekt techniczny to niepoprawny sposób realizacji decyzji diagnostycznej lub terapeutycznej. Na zawiniony błąd lekarski muszą prezentować się następujące elementy: postępowanie sprzeczne z często uznanym stanem wiedzy lekarskiej, wina nieumyślna lekarza (tzw. lekkomyślność albo niedbalstwo), negatywny skutek popełnionego błędu, związek przyczynowy pomiędzy popełnionym grzechem, a ujemnym skutkiem postępowania medycznego w budowie śmierci pacjenta, uszkodzenia ciała bądź rozstroju zdrowia.
• Brak w działaniu jest znaczenie, gdy doktor zastosuje niewłaściwy sposób leczenia lub nie nie leczy chorego. Przykładem jest choćby nie zapisanie pacjentowi właściwego środku bądź nie wykonanie potrzebnej operacji jak również zapisanie pacjentowi niewłaściwego względem schorzenia leku.
• Mankament lekarski w konsekwencji - może przekraczać regulaminy przepisu karnego: nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka, nieumyślne spowodowanie uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia, narażenie gościa na naturalne niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia, zachowanie w miejscu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia bądź zdrowia oraz naruszenie tajemnicy służbowej przez pracownika publicznego lub nowego typa firm rządowej albo społecznej.


Pacjent, który udowodni lekarzowi defekt w trosce może starać się o zadośćuczynienie, jakie ma całkowite koszty wynikłe z powodu uszkodzenia ciała bądź wywołania rozstroju zdrowia (np. wydatki dodatkowego leczenia, rehabilitacji, koszty przygotowania do kolejnego zawodu) też o zadośćuczynienie, które pewno być potwierdzone za doznaną krzywdę tj. zarówno za cierpienie fizyczne, ból czy pozostałe dolegliwości, ale także bycie psychiczne.. Pacjent może wymagać się również comiesięcznej renty, jeśli utracił kompletnie albo częściowo zdolność do produkcji zarobkowej, i ponadto jeśli zwiększyły się jego sprawy albo zmniejszyły widoki powodzenia na dola.
Jak zapoznali się od Anny Tucholskiej - prawnika z Doświadczenia, błąd medyczny stanowi dużo ciężki do udowodnienia. Dzieje się tak więc, iż granica pomiędzy błędem lekarskim, i ryzykiem związanym z zabiegiem, bądź akcją jest daleko prosta. Nadto dochodząc odszkodowania na możliwości procesu cywilnego należy pokazać nie jedynie powstanie samej szkody, (np. uszczerbku na zdrowiu) ale również winę lekarza oraz zaistnienie adekwatnego związku przyczynowego między wyrządzoną szkodą i dzialaniem lub zaniechaniem lekarza. Jeżeli chodzi o winę lekarza - przejawiać się ona będzie w ujemnej ocenie postępowania lekarza, z tematu widzenia sztuki lekarskiej, zasad etyki. Pewno być ona sukcesem nieostrożności w następowaniu, nieuprzedzeniu chorego o systemie działania, niepoinformowanie o ryzyku i skutkach zabiegu. Niejednokrotnie spotykaną winą pewno istnieć jeszcze nieprzeprowadzenie koniecznych badań wstępnych, czego produktem potrafi być zła diagnoza. Specjalista ponosi, zatem odpowiedzialność za niedołożenie odpowiedniej staranności, za jakąś winę nieumyślną, za jakaś nieuwagę, nieostrość, niedbalstwo, jeżeli jego tworzenie było odmienne z naturalnymi zasadami sztuki lekarskiej.
Jeżeli idzie o wspomniany związek przyczynowy pomiędzy życiem bądź zaniechaniem specjalisty ale powstaniem szkody po witrynie pacjenta tego do zasady nie wymaga się, żeby związek między postępowaniem lekarza a powstałą szkodą został sformułowany w porządek pewny. W tokach lekarskich jest rozwiązanie praktycznie niemożliwe bo w świetle wiedzy medycznej w grupie razy możemy prowadzić wyłącznie o prawdopodobieństwie dużego poziomu ale również o gwarancji czy wyłączności przyczyny. Należy, więc uznać przeważające prawdopodobieństwo związku przyczynowego.
Potrzebnym w myśleniu odszkodowania albo nowych ww. roszczeń na trasie sądowej pewno być stare ustalenie winy lekarza albo naruszenia poprzez niego myśli etyki w użyciu dotyczącym odpowiedzialności zawodowej lekarza, wszczętym - także na wynik skargi pacjenta - poprzez właściwego rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy. Postępowania te również a dokonują się ukaraniem i zobaczeniem winy. Udowodnienie lekarzowi braku jest a niezwykle wymagające, a czasami wprost niemożliwe - powiedziała Anna Tucholska. - Jeżeli jednak gość jest prawdziwy swego, toż musi dokonać się na długotrwały i ciężki mechanizm.

Jeśli pacjent ma podejrzenie, iż specjalista popełnił mankament podczas leczenia, to nim uda się po pomoc, powinien wyciągnąć ze szpitala pełną dokumentację medyczną. W Polsce jest to najmniej parę instytucji, które mieszkają się pomocą pacjentom poszkodowanym w rezultacie błędu lekarza.
Stowarzyszenie Pacjentow Primum Non Nocere rozpatruje przypadki pacjentów, którzy do niego dojdą na dwa rodzaje:
• Medyczny, który polega na dogłębnej analizie dokumentacji pacjenta;
• Prawny, omawiane jest, czyli na platformie zgromadzonych materiałów pacjent jest w stanie udowodnić lekarzowi mankament;
- Pacjenci, którzy wchodzą do swego stowarzyszenia mogą polegać na kompleksową pomoc od oceny, lub określony fakt to tak jest błąd w roli, do napisania pozwu włącznie - usłyszeliśmy od Witolda Szmigielskiego, z Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere. - Sprawy, jakie za naszym pośrednictwem wchodzą do wniosku, w około siedemdziesięciu procentach są wygrywane.
To, w jaki środek defekt lekarza wpłynął na zdrowie pacjenta wolno odczytać z dokumentacji medycznej. Lekarze mają obowiązek rzetelnie wydawać te listy. W razie potrzeby biegli i jeszcze badają pacjenta, aby ustalić rzeczywisty uszczerbek na zdrowiu spowodowany błędem lekarza. Ale zapoznali się od prawników z krakowskiej kancelarii SNS Legal także wysokość zadośćuczynienia jest dobrze oryginalna. W zależności od uszczerbku na zdrowiu sąd potrafi dać odszkodowanie w liczbie z paru do nawet kilkuset tys złotych. Tutaj dostaje się szczegółowa ocena stałego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland


Powrót do Biznes i ekonomia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron