Czujniki parkowania zalety, możlwiości oraz funkcje.

Dyskusja o naszych biznesach

Czujniki parkowania zalety, możlwiości oraz funkcje.

Postprzez Kamillo84 » Śr kwi 19, 2017 7:21 am

Czujniki parkowania są praktycznie już dziedziną naszych pojazdów. Jedni traktują je za ciekawy wynalazek, inni za zbędny wydatek. Jakie jest Wasze zdanie?

Czujniki parkowania
Ze powodu na jeszcze popularniejszą popularność czujników parkowania, warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej. Zazwyczaj każde inne samochody idące z salonu są teraz zamontowane czujniki parkowania. Jednak wielu kierowców zajęło się czujnikami, będąc jednocześnie w garażu używany samochód, nawet ten nie pierwszej młodości.
Wyglądając na kwota czujników na rodzimym rynku nie rozwiązanie nie zauważyć, jak daleko one zrażają się z siebie dwoma najważniejszymi cechami. Pierwszą jest cena, drugą możliwości, a raczej właściwości.
Skoncentrujmy się więc na trzech markach, mianowicie firma NOXON, LOGIC i STEEL MATE. Z trzech wymienionych producentów NOXON jest najpopularniejszą wersją czujników parkowania, co nie oznacza, że najgorszą. Zbiera się dobrze, nie jest kłopotu z usługami gwarancyjnymi czy pogwarancyjnymi. Najprostszym modelem jest 4BZ1, który kumuluje się z bardzo dokładnej centralki i 4 sensorów. Są one 19mm dodatkowo są z blaszkami lub gumkami. Często stosowane, jeśli szukamy tańszych czujników parkowania, proste, jednak doskonalszej jakości. Doskonałym wyjściem jest też model 4SN. Tu występuję dodatkowo oprócz wbudowanego buzzera również wyświetlacz. Stanowi on więcej bardziej drażliwy i uczy punkt krytyczny. Ostatnią nowością firmy NOXON jest wybór czujników parkowania 4 LED z wyświetlaczem. Stawia on w bardzo wygodnej cenie.
Z coś wyższej półki są czujniki parkowania firmy LOGIC. Są cenowo droższe, ale również dużo rozbudowane. Drinkom z niezwykle znanych jest wybór czujników PM85. Jeśli szuka o ważne cechy tego zestawu, jaki jest wyłącznie z buzzerem to sygnalizacja dźwiękowa z działem na przestrzenie, możliwość regulacji głośności dźwięku. Posiada również funkcję reakcji na niewielkie przeszkody czy ruch pieszych. Potocznie można powiedzieć, iż jest wysoce fajnym i efektywnym zestawem czujników parkowania. Nieco droższym, ale jeszcze zaopatrzonym w wyświetlacz jest wybór PM55-8. Poza wbudowanym buzzerem w komplecie jest wyświetlacz LCD. Informuje nas to nie tylko dźwiękowo a również wizualnie o barierach na ulicy. Dużą wadą jest część sensorów, bo aż 8, czyli 4 na front i 4 na tylny zderzak. Stanowi obecne istotna możliwość podglądania oleju z frontu również z końca, zwykle w sukcesie ograniczonej widoczności w pochmurny dzień.
Jeśli zaś chodzi o czujniki parkowania STEEL MATE, więc stanowimy dość rozszerzone możliwości czujników parkowania. Przykładowo zestaw PTSV 401 jest z kamerą cofania, którą łączy się jako piąty sensor w zderzaku. Tak więc sensorów tradycyjnych jest 4 + 1, do ostatniego znaczny kąt widzenia, bo aż 135 0 pozwala kierowcy widzieć szeroki zakres otoczenia przed czy za samochodem. Istnieje wówczas niewątpliwie bardzo wyrazisty oraz wyjątkowy zestaw czujników, zwłaszcza, gdy popatrzymy na jego dróg i wypłatę w sądu do indywidualnych czujników parkowania. Kolejnym bardzo nietypowym rozwiązaniem, jeżeli szuka o danych czujników to przykład PTS410 EX. Szczególną pracą z jakiej mogą istnieć daleko zadowoleni kierowcy dużych samochodów, szczególnie tych z hakiem jest „uczep haka”. Istnieje więc faktycznie przydatna funkcja, przede wszystkim dlatego, iż nie wszystkie sensory w składach rozróżniają haki w autobusach natomiast nie traktują ich, jako przeszkodę. W tym wyborze jest właśnie sygnalizacja dźwiękowa, jednak ważna jeszcze zdecydować się na PTS410 M18, w którym to pliku istnieje dodatkowo wyświetlacz. Czujnik posiada ponad regulację głośności i częstotliwości dźwięku.
Ostatnią zmianą w składach STEEL MATE jest wybór WIRELESS PTS400Q1 - CZUJNIKI BEZPRZEWODOWE. Stanowi ostatnie zestaw do parkowania z 4 czujnikami i bezprzewodowym wyświetlaczem LED Q1 ( wyświetlacz istnieje olbrzymi plus doskonale pasuje do ważniejszego samochodu). Stanowi to bezprzewodowa komunikacja pomiędzy wyświetlaczem i centralką sterowania o wpływu do 30 m. Zestaw przedstawia się z 4 sensorów, buzzera, bezprzewodowego wyświetlacza oraz możliwości programowania każdego z czujników, a zatem zdrowy atut. Poza tym opłata jest niewątpliwie nie wysoka, zwłaszcza spoglądając na tak dobre ofert.
Tak więc jeżeli chodzi o zestawy czujników parkowania toż starej dużo bogaty wybór. Przy zakupie zwracajmy się nie tylko ceną, ale przede każdym funkcjami czujników. Zwróćmy uwagę, czyli np. czujniki można pomalować pod kolor naszego samochodu (większość sensorów STEEL MATE czy LOGICA można). Istotną cechą jest podpasowanie czujników pod własny samochód pod względem pola widzenia, koła zapasowego czy haku. Zakup czujników parkowania, które nadal będą reagowały na bliski hak, jak na ścianę utrudni nam bardzo satysfakcję z posiadania tego urządzenia.
Sprawdźmy to wszystkie możliwości czujników parkowania zanim zdecydujemy się na zakup. Podsumowując temat czujników, uważam, że naprawdę warto brać spośród takich udogodnień. Przede wszystkim dlatego, że łatwiej parkować wśród rozciągającej się ilości samochodów na trasach, i tymże indywidualnym na parkingach.
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Czujniki parkowania zalety, możlwiości oraz funkcje.

Postprzez Kamillo84 » Śr kwi 19, 2017 7:24 am

Więcej rowerów w centrum

Rower przydaje się doskonale do normalnych dojazdów do szkoły, pracy bądź na uczelnię. Nie trzeba tracić czasu w korkach ani wydawać pieniędzy na paliwo do innego samochodu, odpowiadać za parkowanie, czy kupować biletów komunikacji miejskiej.

Reklama: https://parkingwbalicach.pl/

Z paru lat prężnie na obszarze Poznania działa SRM, czyli Sekcja Rowerzystów Miejskich. Istnieje to stowarzyszenie skupiające ludzi których głównymi obszarami grania są:
-transport miejski, ruch rowerowy i komunikacja publiczna
- turystyka rowerowa
- ochrona środowiska
Najważniejszym celem stowarzyszenia istnieje ostatnie, aby Poznań stawał się miastem dobrym dla rowerów. Rower nadaje się doskonale do normalnych dojazdów do szkoły, pracy lub na uczelnię. Nie trzeba tracić czasu w korkach ani wydawać pieniędzy na paliwo do samodzielnego samochodu, płacić za parkowanie, czy kupić biletów komunikacji miejskiej. Rower ma dużo mało miejsca, i taż droga jest znacznie bardziej pozytywna dla zdrowia niż stanie w tramwaju czy samochodzie.
W niniejszym elemencie mało kto przyjmuje się na slalom pomiędzy samochodami na zatłoczonych ulicach, wdychając zapach spalin. Aby to odmieniło się musi powstać odpowiednia infrastruktura dla rowerzystów. Wtedy ruch rowerowy znacznie wzrośnie, zmaleją korki, zużycie dróg i zanieczyszczenie środowiska. Spora kwota tras rowerowych stanowi wysoką reklama dla miasta. Turystyka rowerowa jest jeszcze bardziej modna. Turyści korzystający z infrastruktury rowerowej wykupują noclegi w Poznaniu jadają w dyskotekach i odwiedzają punkty usługowe. Już teraz hostele w Odkryciu a indywidualnych miastach Polski oferują wypożyczenie rowerów lub wyprawy rowerowe.
W obcych krajach europejskich tak stan rzeczy sprawdza się już z wielu lat. Przykładem dla Poznania mogą stanowić miasta na obszarze Dani, Holandii i Niemiec. Turystyka rowerowa przynosi ale i tylko korzyści, i zwiększanie jej na terenach miast istnieje tymże szczególnie interesujące.
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland


Powrót do Biznes i ekonomia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron