Pociągi na kantory - kiedy się bronić

Dyskusja o naszych biznesach

Pociągi na kantory - kiedy się bronić

Postprzez Kamillo84 » Pt maja 12, 2017 11:32 am

Co roku tylko w niemało zajęciach w Polsce dociera do takich napadów. Inna rzecz, że za każdym razem gdy do tego powstaje zamienia się bardzo niebezpiecznie. Najbardziej narażonymi kobietami są pracownicy kantorów. Niestety Policja zanotowała także przypadki duże podczas wypadów na kantor z bronią w ręku.Ich część wychodzi z roku na rok, co nie zmienia faktu, że cała liczba ataków na kantory w Polsce wciąż uważa się na ogromnym stopniu.


Analiza geograficzna napadów

Jak może na załączonym obrazie (na dole artykułu) do skoków na kantory dochodzi w ścisłych miejscowościach leżących blisko granicy z swymi sąsiadami z zachodu, południa i wschodu.
Właśnie od tej prawdy jest niemało wyjątków, np. Ataki na kantory w Łodzi, Grudziądzu oraz Gdańsku.
Sezonem dla złodziei okazuje się być jesień i zima. Wówczas bandyci nie wahają się na kradzież nawet w biały dzień czerpiąc z faktu iż dni są krótkie, pochmurne. Taka pogoda jest sprzymierzeńcem ucieczki oraz zatarcia śladów.
Rzadziej wchodzi do napadów latem. Jeśli już, to podstawową motywacją bandziorów stanowi mocniejszy łup z racji ruchu wakacyjnego w kantorach.


Kto występuje na kantory?

Najczęściej są to zdrowi mężczyźni, recydywiści, osoby dużo dobrze znane Policji. Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że sprowadzają się napady organizowane przez całych amatorów, których cel zrabowania kantoru jest na końcu nieprofesjonalnie przygotowany, że rabusie zastają brak pieniędzy w kantorze, nikomu nic się nie staje, przestępcy rezygnują z niczym. Natomiast są również sytuacje gdy zrabowanych stanowi specjalnie duża suma pieniędzy właśnie w złotówkach kiedy oraz nowych walutach.


Toż się działo naprawdę – mrożące krew w żyłach napady na kantory

Napad w Dobrodzieniu


Przedstawiał on siedzenie w sierpniu 2012 roku. Największą traumę po tym napadzie przeżyła kasjerka kantoru, jaka zawierała przystawiony pistolet do głowy. Szokujące stanowi więc, że wśród bandytów był też Policjant. Ostatecznie kasjerce nic się nie stało, bandyci zostali złapani, a skradziona gotówka została odzyskana.

Napad w Gronowie
Takiego szczęścia nie miała właścicielka kantoru w Gronowie, 31 letnia kobieta. Straciła trwanie z bandyty, który napadł na jej kantor 19 września 2012 roku. Skradzione pieniądze nie zostały odzyskane, a przestępca zawsze jest na wolności. Pozostał po nim jedynie rysopis ustalony na bazie świadków zdarzenia.

Napad w Świecku
Scena kiedy z filmu. 30 lipca 2013 zaszło w tamtejszej miejscowości około 3 nad ranem do skoku na kantor. Złodziej pakując pieniądze odłożył broń. Zobaczyła to kasjerka, której udało się ją zdobyć. Gdy wycelowała nią w napastnika, ten uciekł. Sprawcy dotąd nie ujęto.

Napad w Jabłonce
O brutalności tego napadu niech świadczy fakt, że sprawcom groziło aż 12 lat więzienia. Poszkodowany kantoru w efekcie napaści trafił do szpitala z urazem oka.Skuteczność Policji
Według danych powtarzam się zatrzymać 45% sprawców ataków na kantory w Polsce. Słaby to koniec biorąc pod opiekę, iż w procesu roku dociera do 10-15 takich wypadków. Nie rozwija ogólnej oceny pracy Policji fakt że w 62% przypadkach w napadzie jest dużo niż dwie osoby.
Najczęściej Policji udaję się schwytać złodziei "amatorów" absolutnie nie przygotowanych do naszej "kariery".
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Pociągi na kantory - kiedy się bronić

Postprzez Kamillo84 » Pt maja 12, 2017 11:37 am

Skąd wziąć pieniądze będąc nastolatkiem?

Młody człowiek wkraczający w dojrzałe życie staje przez szeregiem pokus materialnych. Bo w finale jak można nie mieć nowego telefonu z instrumentem i kontaktem do internetu, skoro wszyscy rówieśnicy już są? Nie zawsze rodzice przyjmują się na wspomożenie dziecka.

Reklama: Kantor Rzeszów

... często postrzega się popularne wymówki "ja i tata wypruwamy sobie były, żeby was wszystkich utrzymać, i ty także chcesz 1000 dobrych na XBoxa?", "żeby nie cholerne podatki, to znajdował od nas wszystko co potrzebował", "ja w twoich czasach sam zarabiał w zakładzie na ówczesne obiekty pożądania, takie jak dżinsy Odra i radio Unitra".
Pozbawiony pomocy rodziców nastolatek zaczyna samemu myśleć nie wziąć pieniądze. Kiedy włączy przeglądarkę internetową, na odwrotnych stronach jest atakowany "cudownymi" sposobami zarabiania pieniędzy, takimi jak klikanie w banery, spamowanie komenatrzy na blogach linkami z komentarzem do ebooka, za sprzedanie jakiego można osiągnąć prowizję, a dodatkowo kuriozami w charakterze zasługiwania na sprzedawaniu itemów i twarzy w grach sieciowych. Szczerze mówiąc odradzam takie rodzaje, ponieważ nie zwykle są one stałe, i po drugie stosunek czasu poświęconego na taką funkcję do wynagrodzenia zazwyczaj jest niebezpieczny.Jak a można zarobić będąc nastolatkiem? Kiedy skończymy 16 lat, możemy wyrobić sobie NIP i zgłosić się do pełnoprawnej pozycji na pół etatu. Młodych pracowników używa na dowód McDonald. Zarobki z lektury w obecnej spółce nie są może oszałamiające, ale za to chodząc w McDonaldzie poznajemy standardy koroporacyjne, co może przysporzyć nam się w dojrzałym życiu. Zaznaczenie rzeczy w McDonaldzie w odpowiedniej rubryce CV może żyć później pozytywnie odebrane przez pracodawcę, ponieważ nazywa to, że kandydat coś obecnie w życiu robił, a nie tylko "studiował".
Skąd wziąć pieniądze

Jeżeli nie mamy ponad 16 lat, nie należy się poddawać, gdyż nadal istnieje kilka możliwości zarobku. Musimy tylko otworzyć szeroko oczy i charakter. Ostatnio przyszła zima oraz wielu kierowców nie ma ochoty codziennie odśnieżać podjazdów. Może wypadałoby wziąć z piwnicy łopatę i zaproponować im usługa? Zdaję sobie sprawę, iż to uwaga raczej dla chłopaków, jednak także dziewczyny mogą znaleźć dobre źródła zarobku. Na dowód często się zdarza, że sąsiedzi w bloku potrzebują osoby do wyprowadzenia ich psa, kiedy danego dnia dłużej pracują. Możemy również zrobić zysk z własnych zdolności? Może lubimy pisać, oraz nasze wypracowania są zawsze określane na czwórki i piątki? Możemy to spróbować własnych ról w europejskiej gazecie. Wystarczy napisać produkt o rocznicy naszej szkoły czy o problemie Pani Hani z czwartego piętra, którą to denerwują gołębie na parapecie. Jeśli artykuł spodoba się redaktorom, dostaniecie wierszówkę. Inną, ciekawą opcją jest dostarczanie korepetycji dzieciom z szkoły. Jeśli odpowiednio się uczycie, zakres ich informacji nie powinien sprawiać wam problemu, a możecie uzyskać nawet 10-20 złotych za godzinę. Trzeba tylko szukać możliwości, bo pieniądze widać nie występują na drodze, tylko na peweno są dostępne dla każdego, kto zdecyduje się pomagać innym.
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland


Powrót do Biznes i ekonomia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron