Kominki marmurowe – nowy trend

Dyskusja o naszych biznesach

Kominki marmurowe – nowy trend

Postprzez Kamillo84 » Pt maja 26, 2017 6:40 am

Wykorzystanie naturalnego kamienia we dzisiejszych wnętrzach, to przedsięwzięcie prezentujące się wielkimi możliwościami. Kominki marmurowe są elementem coraz częściej pojawiającym się w obecnych przestrzeniach. Stanowią wyjątkowo atrakcyjny akcent dekoracyjny, który daje, że pomieszczenie zatrzymuje się bardziej modne.Będąca obecnie moda na marmur udowadnia, że nowe wnętrza wcale nie pragną być pozbawione planie i wielkości. Jeszcze więcej architektów wnętrz zaś ich świadomych klientów, zapoznaje się, że wykorzystywane od pokoleń szlachetne materiały, w wielkim stopniu dominują nad masowo produkowanymi elementami dekoracyjnymi.

Trwałość, elegancja i piękny stan to ruchy, które zapewniają kolejne pokolenia klientów do eksponowania elementów stworzonych z kamienia naturalnego w najbardziej atrakcyjnych częściach swych domów. Kominki marmurowe brane w salonach mogą liczyć bardzo popularny element wnętrza. Uznają one na zdobycie dobrej, a jednocześnie niezwykle modnej aranżacji.Ogromną zaletą marmuru stanowi jego bogata kolorystyka. Paleta barw i modeli, jakimi ukazują się wyroby uczynione spośród tego czystego kamienia, sprawia, że nawet kominki klasyczne, wykorzystywane we wnętrzach już z setek lat, postrzegane są wciąż za niezwykle interesujące. Marmurowy portal kominkowy produkowany w środek precyzyjny, razem z określonym wzorem, zawsze przedstawiać się będzie oczywistą indywidualnością. Ze powodu na jedno ułożenie struktury wzorów, pojawiających się na kamieniu, każde tworzone kominki marmurowe są w jakimś etapie niepowtarzalne.

Warto zaznaczyć, że nawet kominki francuskie mogą robić właśnie w dzisiejszym i nowoczesnym wnętrzu. Tworząc przeciwwagę dla minimalistycznych, sterylnych aranżacji, bogato zdobione kominki marmurowe włożą do miejsca odrobinę eleganckiego przepychu. Dzięki temu wzięte wizualne wrażenie, może wykazać się jedno i jednocześnie nieco intrygujące.

Marmur we wnętrzach jest dzisiaj bardzo popularny. Skoro jego użycie jest dokładne z polskimi zainteresowaniami estetycznymi, to o pomyśleć zakup jakichś marmurowych dodatków. Pamiętajmy, że materiały z kamienia naturalnego przedstawiają się znacznie wysoką wytrzymałością również będą mogły dobrze zapewniać nam przez lata. W kontaktu spośród tym kwalifikując się na wybór konkretnego marmurowego elementu, nie watro obracać się szybko przemijającą modą. Starajmy się zdecydować na wynik ładny i klasyczny, który będzie dobrze dekorować nasze mieszkanie niezależnie od zmieniających się nieustannie wnętrzarskich trentów.
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Kominki marmurowe – nowy trend

Postprzez Kamillo84 » Pt maja 26, 2017 6:43 am

OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ – czy ogrzewanie elektryczne może stanowić tańcu i energooszczędne?

Coraz zwłaszcza na zbycie słychać o ogrzewaniu podczerwienią albo same ogrzewaniu panelami INFRARED. Dużo z Państwa na że ma niemało reklam na ostatni punkt, dlatego o przedstawić kilka faktów i przybliżyć tą technologię, ponieważ warta jest poznania.


Reklama: http://piece-kaflowe.com.pl/

Strategia działania INFRARED bazuje na wykorzystaniu szczególnej długości fal podczerwieni – ich zaangażowanie jest jednakowe z mieniem wpływu promieni słonecznych, jednakże promieniowanie wydawane przez grzejniki INFRARED pozbawione jest światła widzialnego.
Ten model promieniowania już z dość dawna grany istnieje w saunach na podczerwień ( salony kosmetyczne) a w moc różnych urządzeniach o przeznaczeniu rehabilitacyjnym.
Promieniowanie w paśmie dalekiej podczerwieni jest jednym ze składników całego spektrum promieniowania powstającego ze słońca. Wynosi ono ilość promieniowania podczerwonego widma światła, jednak z powodu większej odległości fali nie jest jasne gołym okiem, podobnie zresztą jak promieniowanie ultrafioletowe. Daleka podczerwień korzystnie działa na wszystkie organizmy ludzkie.
Promieniowanie to potrafi zdolność przenikania, załamywania, emitowania oraz odbicia. W chwili, gdy promieniowanie dalekiej podczerwieni przenika przez skórę do tkanek podskórnych w zupełnie położonych warstwach skóry efekt cieplny powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych włosowatych. Dzięki temu trafia do lepszego obiegu krwi, natomiast zrobione w współczesny możliwość ciepło wspomaga leczenie z ciała toksyn oraz produktów przemiany materii.

W panelach INFRARED wykorzystana jest oczywiście opisana powyżej technologia - promienie cieplne. Najważniejszą częścią takich paneli jest fakt, że nie ogrzewają one najpierw powietrza (gdy to stanowi zajęcie w starych, konwekcyjnych systemach grzewczych, wraz z konwekcyjnymi systemami niskotemperaturowymi) ale działają najpierw bezpośrednio na człowieka oraz obiekty spotykające się w aspektu ich promieniowania. Nagrzane ściany oraz meble akumulują miłość i wysyłają je do mieszkania znacznie skutecznie niż przy grzejnikach standardowych. Temperatura odczuwalna przez pracownika przy wykonaniu tego sposobu ogrzewania jest szersza niż rzeczywista temperatura powietrza, więc możemy zyskać duży komfort cieplny. Jest wtedy technika „zaczerpnięta od słońca”, więc przypomnijmy sobie kiedy toż działa w naturze – jak cudownie jest znaleźć się w działu promieni słonecznych w zimowy dzień. Mamy wtedy ciepło pomimo faktu, że temperatura powietrza zapewne istnieć nawet ujemna.
Dzięki takiemu rozwiązaniu przy zastosowaniu grzejników emitujących podczerwień temperatura odczuwalna jednak jest cenniejsza niż rzeczywista temperatura powietrza liczona w danym pomieszczeniu. Ta odmiana to jakiś 2-3 stopnie, co już pozwala ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne tego modelu ogrzewania o jakiś 20 % w zestawieniu z nowymi sposobami grzewczymi.


W sukcesie ogrzewania falami podczerwieni w pomieszczeniu nie jest zjawisko gwałtownej cyrkulacji powietrza, czyli konwekcji. Całe pomieszczenie ogrzane stanowi w równomiernie (nie ma mocy pomiędzy temperaturą przy podłodze i temperaturą pod sufitem) i dodatkowo ciepło odczuwalne jest około już po włączeniu grzejnika. Nie trzeba wyglądać na ogrzanie powietrza w miejscu, przychodzą do nas bezpośrednio fale cieplne, które emituje grzejnik. Dzięki temu, że w trakcie działania grzejnika infrared ciepło akumulowane istnieje w ścianach i materiałach stanowiących w zakresie grzejnika a następnie przelewane do wnętrza, można znacznie zmniejszyć częstotliwość włączania panela (o ile zastosujemy regulator temperatury) oraz co za tym idzie znowu oszczędzić energię. Dodatkowo – brak cyrkulacji mas powietrza, czyli brak „chodzących” w powietrzu pyłków i kurzu robi te grzejniki bardziej pomocnymi do wykorzystywania przez osoby zapadające na alergie wziewne.
Możemy również ograniczyć wrażenie straty ciepła spowodowane „ucieczką” ogrzanego powietrza przez otwarte drzwi lub podczas wietrzenia pomieszczenia. O ile nie da się przy tym zbyt silnego przepływu mas powietrza to kilkunastominutowe wietrzenie umieszczenia w warunkach zimowych właściwie nie przychodzi na komfort cieplny osób wydobywających się w wpływu działania grzejnika infrared.
Reasumując:
JAKIE SĄ WŁASNOŚCI OGRZEWANIA PODCZERWIENIĄ?

- niskotemperaturowa emisja ciepła bez promieniowania świetlnego

- grzejniki nie wysuszają gwałtownie powietrza w pomieszczeniach, jednocześnie sukcesywnie dogrzewają i dosuszają ściany - zapobiega toż pochodzeniu pleśni oraz grzybów. Nagrzane ściany akumulują miłość i rozdają je do wnętrza na prawdzie konwersji znacznie skutecznie niż przy standardowych grzejnikach konwekcyjnych.

- brak konwekcji powietrza i spalania kurzu (idealne dla alergików, niezbędne dla przeciętnych dzieci i pań z faktami krążenia)

- ekonomia użytkowania. Wysoka wydajność dzięki dużej reakcji - grzejnik nie wymaga momentu na "rozgrzanie", znacznie wielka wydajność cieplna grzejników.

- brak różnic w temperaturze pomiędzy różnymi poziomami pomieszczenia, możliwość dostosowania temperatury dla wszystkiego miejsca osobno.

- przyjemny i silny montaż, brak potrzeby ciężkich i bogatych instalacji

- komfort obsługi, ogólna czystość w wnętrzu

KOSZTY EKSPLOATACJI PRZYKŁADOWEGO GRZEJNIKA INFRARED

nominalna moc grzejnika - 300 W
moment pracy ciągłej - 24 h
zużyta energia - 7,85 kWh x cena 1 kWh według stawek lokalnych dla danej taryfy
(pomieszczenie 10 m2, wysokość 2,85 m, temperatura osiągnięta i uważana 26 st. C, budynek wybudowany w latach 50-tych)
Powyższe wyliczenia dotyczą codziennej pracy grzejnika bez użycia regulatorów temperatury i rekreacji w książki grzejnika!!!

Przy nowych trendach w projektowaniu domów energooszczędnych, lub daj zależnych żyć potrafi tenże tylko system punktowego ogrzewania elektrycznego może być się najlepszą możliwością dla organizmów wymagających olbrzymich wydatków inwestycyjnych. Idealnym oraz dużo zdrowym rozwiązaniem potrafiła istnieć instalacja zestawiona z wysoce opisanych grzejników oraz wspierających je ogniw fotowoltaicznych (baterii słonecznych) i kolektorów słonecznych do pracy gorącej wody użytkowej. Niestety w odróżnieniu od kolektorów słonecznych będących do prac c.w.u. ogniwa fotowoltaiczne w chwili obecnej nie są jeszcze objęte dotacjami promującymi ich zaczynanie. Tym wprawdzie już w aktualnej chwili wykorzystanie do ogrzewania paneli infrared (nawet zasilanych z ogólnodostępnych źródeł energii elektrycznej) w powiązaniu z kolektorami słonecznymi do pracy c.w.u. stanowi dobrą alternatywę cenową wobec kosztów zakupu urządzeń, budów i późniejszej eksploatacji stałopalnych i gazowych systemów ogrzewania i pracy c.w.u.
Oddaję toż do decyzji czytelników...
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland


Powrót do Biznes i ekonomia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron