Dobre zatrzymanie przy wystrzale opony

Dyskusje kulturalne

Dobre zatrzymanie przy wystrzale opony

Postprzez Kamillo84 » Pt maja 19, 2017 10:43 am

Niespodziewane pęknięcie opony może przytrafić się każdemu. Przy dużej prędkości niesie za sobą bardzo niebezpieczne skutki. Oto, jak powinniśmy ograniczać prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska oraz co pisać, jeżeli nie udało się mu usunąć.Przyczyną wystrzału opony zapewne być chore ciśnienie w towarzystwach. Zdecydowana większość kierowców to bagatelizuje i właśnie gdy pojawia się widoczny niedobór powietrza, zaczyna szukać kompresora. Inną przyczyną pewno być najechanie na określony przedmiot (kamień, cegłę) albo po prostu wada fabryczna opony. Momentami może trafić do takiej sytuacji również to, gdy obciążenie samochodu jest za istotne dla konkretnego rodzaju ogumienia. Aby zapobiegać uszkodzeniu gum, powinniśmy unikać częstego najeżdżania na krawężniki, a też zwracać uwagę, czy przy parkowaniu opona nie jest odkształcona, kontaktując się z krajem krawężnika.
Jeśli choć nie uda nam się uniknąć tej poważnej sytuacji, przede wszystkim należy zachować spokój. Istotne jest, aby cały okres mieć dobrą pozycję podczas kierowania pojazdu (obie ręce na kierownicy). W punkcie wystrzału kierownica może szybko ściągać w którąkolwiek stronę, co może zaprezentować się problemem przy noszeniu jej jednorącz. Najczęstszym błędem kierowców jest silne wciskanie hamulca. Robi to możliwe zaburzenia równowagi pojazdu. Aby zapobiec poślizgu, należy delikatnie zdejmować nogę z gazu i tylko przy prędkości poniżej 50 km/h zacząć delikatnie wyhamowywać. W sukcesu pęknięcia przedniej opony można nieznacznie zaciągnąć hamulec ręczny (pod warunkiem, że dokonuje on tylko na tylną oś). Uzna to pomóc przednią oś i uspokoić sprawę.
Nie każdy potrafi zachować w takiej rzeczy zimną krew. Jeśli wówczas nie nastąpi, zagrożenie potrafi stanowić poważne. Więc warto skoncentrować się na zajęciach prewencyjnych, które muszą z nas tylko odrobiny systematyczności, a możemy wziąć spokój swój i bliskich. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo powinniśmy jednak stawiać ponad wszystko.
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Dobre zatrzymanie przy wystrzale opony

Postprzez Kamillo84 » Pt maja 19, 2017 10:46 am

Wytrzymałość opony.

Jak ludzie wiemy opony się zużywają i dlatego co pewien czas trzeba zakupić nowe.
Prostym jest że ogumienie obniża się podczas jazdy, hamowania, przyspieszania itd., ale często zapominamy, że „gumy" starzeją się i jeżeli nie są używane.

Link sponsorowany: http://www.opony.biz/

Na oponę cały okres wykonują jakieś siły oraz nowe bodźce zewnętrzne np. reakcje chemiczne, promieniowanie słoneczne oraz oryginalne. Co dobre, doświadczenia i statystyki pokazują że sporadyczne czerpanie z opon zwiększa ryzyko ich zniszczenia. Niestety stanowi wówczas rynek dobra widomość dla „niedzielnych" kierowców, oraz właścicieli przyczep lub innych pojazdów, które są odpalane właśnie na specjalną okazję.
Producenci opon dobrze o tymże rozumieją, i żebym przedłużyć ich życie, dodają specjalne przeciwutleniacze również indywidualne substancje spowalniające lub zapobiegające reakcjom chemicznym. Jak twierdzą, ich opony będą przydatne do przechodzenia przez masa lat. Czy lecz jest właśnie na pewno? Jak długo można przechowywać opony? Który stanowi ich poziom eksploatacyjny?
Ogólnie oczywista jest opinia, iż nie powinno podejmować się z opon starszych niż 10 lat, nawet jeśli nic nie wygląda na ich użytkowanie. Można przejść ostatni chwila, w specyficznych sytuacjach, jeżeli wiemy, że opony nie były przekładane, a samochód używany delikatnie, bez szarżowania i spacerowania po nieutwardzonych drogach. Zawsze w siłę możliwości, należy zmienić takie opony na kolejne.
Wulkanizatorzy i mechanicy twierdzą, że ogumienie rzadziej używane, starzeje się prędzej. Przykładem zapewne istnieć koło zapasowe. Po jakiś 5 latach od wyprodukowania, jego awaryjność drastycznie wzrasta.
Takie opony przeważnie bardzo się odkształcają, szczególnie, pod obciążeniem zaparkowanego auta lub przyczepy. Zatem warto regularnie przetaczać takie pojazdy, w obiektu przedłużenia żywotności ogumienia. Trzeba pamiętać że odkształcone opony powodują zmianę środka ciężkości koła, oraz wtedy powoduje brakiem wyważenia. Znacznie obniża to bezpieczeństwo podróżowania. Oczywiście, że nie być chyba żadnych zmian, jednak skuteczność hamowania i przyczepność takiego samochodu może spaść nawet o 50%.
Nigdy nie odkładaj na oponach. Lepiej kup nowe sezon wcześniej, w spokoju nie są aż takie drogie, i mogę uchronić Ci działanie. W tyle przyzwoite opony wtedy nie fortuna.
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland


Powrót do Muzyka i film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron