Jak naprawić zniszczone wysłużone schody

Dyskusje kulturalne

Jak naprawić zniszczone wysłużone schody

Postprzez Kamillo84 » Śr gru 14, 2016 8:16 am

Odwieczny dylemat, przed jakim stają właściciele starszych budynków, w których wysłużone, niejednokrotnie poprzecierane i tanie poprzez nasze pociechy schody prezentują opłakany stan. Tego potrafimy skończyć również w jaki rób je odnowić?Na pozór prosta rzecz, a przecież może dać wielu kłopotów. Na pewnie nie jest praktycznie to uczynić, albowiem mamy konieczność sobie uświadomić, iż z starego nowego absolutnie nie zrobimy. Skończenie na znaczny połysk będzie więc nieco mało osiągalne. Mianowicie nawet będąc odpowiedni aparat, tzn.: szlifierkę taśmową, oscylacyjną i całą paletę różnej grubości papierów ściernych, cięzko jest dopracować wszelkie zakamarki, charaktery również miejsca ważne dla maszyn. Potrafimy się nieżle nagimnastykować, a wbrew to efekt niekoniecznie musi nas zadowolić.
Więc to zrobić? Najprostszym sposobem jest działanie postarzania, czyli nadanie całości efektu rustykalnego przez szczotkowanie. Proces ten nie wymaga wielkiej dokładności i szerokich umięjetności. Wystarczy z większa przeczyścić całość, usuwając stare warstwy lakiernicze przy pomocy szlifierki niskoobrotowej, narzędzi ręcznych a wszystkiej serii szczotek drucianych z niczego węglowego. Również naprawdę każdy z konkretnych elementów dopracowujemy staranie, po tym nakładamy patynę. Powstałe włosia lekko wygładzamy papierem polerskim i teraz w system tradycyjny, lakierujemy trzykrotnie, przy użytkowaniu wałka. Starą barierkę doskonale usunąć kompletnie czy wyselekcjonować coś pasującego do efektu rystykalnego np. kute żelazo. Natomiast w tak oto dobry i piękny sposób możemy kupić dość dobry efekt, przy małym wkładzie osobistym i odrobinie chęci. Polecam wszystkim majsterkowiczom także osobom, które cenią temuż coś poprawić w zakładu.
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Jak naprawić zniszczone wysłużone schody

Postprzez Kamillo84 » Śr gru 14, 2016 8:20 am

Najsłynniejsze schody na świecie

O ile dają na to chwilę do wspinaczki na piętro, o tyle potrafią także zostać się doskonałym pomysłem na jakiś z punktów zwiedzania podczas wycieczki. Które schody warto sprawdzić i dlaczego są tak atrakcyjne?Schody z klasztoru
Legenda głosi, że w klasztorze Santa Fe w Dzisiejszym Meksyku tamtejsze schody spiralne zbudował sam święty Józef. Po śmierci architekta siostry zakonne spostrzegły, iż w nowo wybudowanej kaplicy brakuje schodów liderach na chór. Po modlitwach do świętego Józefa do bram klasztoru zapukał staruszek, który usłyszał o problemie zakonnic i ustalił się dopomóc. Na osiołku jakiego przyprowadził wiózł tylko skrzynkę z urządzeniami. Po paru tygodniach pozycji w zamknięciu siostry zobaczyły wspaniałe, spiralne schody, a rzemieślnik tajemniczo zniknął.
Okazało się, że wszą konstrukcję wykonano z drewna, które w Drugim Meksyku nie występuje, a do wybudowania jej nie użyto ani jednego gwoździa, lecz drewnianych kołków. Eksperci badający później przejście na chór stwierdzili, że nie powinny one utrzymać ani jednego człowieka, a wbrew to niewiele osób swobodnie nimi chodziło. Przygotowanie ich stosowano cudowi i wielkiemu Józefowi. Cud argumentowano też liczbą stopni – trzymają ich 33, precyzyjnie tyle, jak dużo lat był Chrystus.

Schody w Lednicach
Historia zamku w Lednicach, należącego do Lichtensteinów, rozpoczęła się od twierdzy, ale tylko ona jak główna szła w tle tego dzieła architektonicznego. Właśnie w XVI wieku zdecydowano się przebudować ją na budynek w systemu renesansowym, choć czy owo nie zadowoliło ówczesnych właścicieli. Całe stulecie następnie pałac został przekuty na budowlę barokową, jednak oraz tenże wygląd nie był zbyt długo, ponieważ teraz w XVIII wieku Jerzy Wingelmüller zadeklarował się na następną, radykalną zmianę wizerunku – tym razem wybrano atrakcyjny wówczas styl nowogotycki.
Sprawę ta, oczywiście kiedy i część zwiedzających, zajmuje się przede każdym na przepięknej fasadzie, ale a wszelkiej konstrukcji pałacu, ale kilku wie, że w głąbie pałacowej biblioteczki zawiera się prawdziwe arcydzieło sztuki – schody. Drewniane balustrady kunsztownie ażurowe zdobienia uczynione z jednego pnia dębu! Podobno powstawały poprzez niemal dwudziestu lat! To święte arcydzieło, którego nie można ominąć podczas konsultacji w Lednicach.Schody z Mauthausen-Gusen nazywane „schodami śmierci”
Znane, przynajmniej nie naprawdę strasznie oraz nowe, ale zawsze wpisujące się w odpowiednią historię. Oczywiście jak wtedy Syzyf, tak więźniowie obozu koncentracyjnego w Mauthausen-Gusen w Austrii wspinali się, objuczeni pakunkami z granitem, po 186-stopniowych kamiennych schodach. Niejednokrotnie dawało się, iż granitowe bloki wypadały, miażdżąc nieszczęśników podążających kilka stopni niżej, albo więźniowie opadali z przemocy i budując swych kolegów pochodzili z niewielkich schodów do bajora. Stawało się ono jednocześnie posępnym cmentarzyskiem, jak i pomnikiem ich cierpień.
Straże rozstawione stały nie tylko u podnóża schodów, lecz dodatkowo w środku, ale również na wierzchu, tak żebym móc zobaczyć, lub więźniowie poprzez przykład nie mają zbyt lekkich kamieni, lecz nazywało co właśnie następny powód do prania lub stosowania okrutnych kar. A właśnie silne, strome schody były się niemym świadkiem ludzkich cierpień; historią tąż w sobie, upamiętniającą już na zawsze okrucieństwo z którym możemy traktować bliźniego.

Schody „genetyczne” - Watykan
Giuseppe Memo – twórca przepięknych spiralnych schodów – całkiem nieświadomie (kto mógł się spodziewać, iż dwadzieścia pierwszy lat następnie wszystko się zmieni) stworzył wielkie arcydzieło trudności w miastem Watykanu. W 1932 roku powstały kunsztownie zdobione spiralne schody złożone z 2 odrębnych żelaznych składników. Jeden spośród nich wnosił do zaczynania się w głowę, i inny w dół. W współczesny styl Giuseppe zasłynął w Watykanie dzięki dobremu projektowi bogato zdobionych schodów.
Niestety rok 1953 przyniósł nieoczekiwaną modyfikację w badaniu, jak i spoglądaniu na stworzenie spiralnych schodów zawartych w Watykanie. Nagroda Nobla w strefie medycyny została wręczona dwóch genetykom, którzy stworzyli przedstawiający inwestycję DNA typ podwójnej helisy, tak bliźniaczo porównywalny do spiralnych schodów Giuseppe Memo. W ten zabieg możemy przyjąć, iż te schody nabrały zupełnie innego znaczenia. Dla zaznajomionych z elementem mogły być się symbolem nauki i dodatkowo rozwojem genetyki.

Schody ruchome z Japonii
Na brzeg ciekawostka z Japonii – w Kawasaki są najkrótsze na globie schody ruchome. Mierzą one właśnie 83 centymetry. A jeśli najkrótsze, co czy złapało się dla nich siedzenie w Części Rekordów Guinnessa. Podobnej długości schody ruchome wolno znaleźć również w Polsce, a właśnie w CH Promenada w Stolicy.

Więcej o schodach: http://www.kielceschody.pl/
Kamillo84
 
Posty: 171
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 1:38 pm
Lokalizacja: Poland


Powrót do Muzyka i film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron